//

Breaking News:

latest

Σε... τροχιά πλέι οφ η ΑΕΛ!

Σε... ρυθμούς πλέι οφ βαίνει η ΑΕΛ,  η οποία πέτυχε σημαντική νίκη στα Μέγαρα, επικρατώντας με 3-0 του Βύζαντα O αγώνας πραγματοποιήθηκε...

O αγώνας πραγματοποιήθηκε  σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, παρόλα αυτά όμως  η ομάδα του Τίμου Καβακά μπήκε δυνατά από τα πρώτα λεπτά και κατάφερε να πάρει τη νίκη που συνδυάστηκε και με πολύ ωραίο θέαμα σε όλη τη διάρκεια του ματς.

Ο Σάκης Τσίγκας άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, ενώ ο Πόνσε στο 29' διπλασίασε τα τέρματα των βυσσινί. Ο Αργεντίνος ήταν αυτός που διαμόρφωσε και το τελικό σκορ στο 79ο λεπτό.

Βύζας Μεγάρων (Θύμιος Γεωργούλης): Πουρής, Μπιτσάκος, Π. Βλάχος (54' Σιώκος), Νικολόπουλος, Γρομητσάρης, Αρναρέλλης (35' λ.τ Διαμαντόπουλος), Ρεκλείτης (64' Ζάρκος), Δημητρίου, Θ. Βλάχος, Χαρτσιάς, Κρολ.

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Παγώνης, Σκόνδρας, Καρακώστας, Νεμπεγλέρας, Λιαπάκης, Πόνσε, Χασομέρης (53' Ζεκίνια), Μπλέντι (69' Τσιάρας), Τσίγκας (58' Κρητικός).