//

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός 1-2

Ο ΠΑΟΚ  αυτοκτονησε αφου γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Παναιτωλικό στην «Τούμπα» Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς, ισοφαρίστηκα...

Ο ΠΑΟΚ  αυτοκτονησε αφου γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον Παναιτωλικό στην «Τούμπα»

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς, ισοφαρίστηκαν αργά και «χτύπησαν» στις καθυστερήσεις για τη μεγάλη νίκη τους που βάζει φωτιά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 7’ με πέναλτι του Άλβες, ενώ στο 73’ ο Μακ ισοφάρισε σε 1-1. Το τελικό 2-1 πέτυχε ο Άλβες στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τον σουπερ  Άλβες να πετυχαίνει και τα δυο τέρματα για τα "καναρίνια", που είναι και τα πρώτα του στο πρωτάθλημα.

Ο Παναιτωλικός φεύγει από την Τούμπα με μια τεράστια νίκη που τον εδραιώνει στην πεντάδα και ταυτόχρονα σκοτώνει τις ελπίδες του ΠΑΟΚ για τίτλο

Κίτρινες κάρτες: Αθανασιάδης, Μαντούρο, Ρατς, Νομπόα - Μπεχαράνο, Μαρτίνεζ, Στεφανάκος

ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Ρατς, Κατσικάς (88' Κίτσιου), Βίτορ, Σκόνδρας, Μαντούρο, Τζανδάρης (46' Μακ), Νομπόα, Σαλπιγγίδης (75' Ρικάρντο Κόστα), Αθανασιάδης, Περέιρα.

Παναιτωλικός: Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Κέβιν, Κούσας, Εντζεγκουέλε, Γοδόι, Μαρτίνεζ, Φωτάκης (81' Μαλεζάς), Βιγιαφάνες (71' Ρουσκουγιέδα), Κάπελ (59' Λάζαρ), Άλβες.