//

Πανωλεθρία Μπάγερν

Ήττα σοκ για την Μπάγερν  απ΄ τη Βόλσμπουργκ με 4-1.  Τρομερή εμφάνιση από την Βόλφσμπουργκ, η οποία διέλυσε με 4-1 την Μπάγερν στη « ...

Ήττα σοκ για την Μπάγερν  απ΄ τη Βόλσμπουργκ με 4-1.

Τρομερή εμφάνιση από την Βόλφσμπουργκ, η οποία διέλυσε με 4-1 την Μπάγερν στη «
Φολκσβάγκεν Αρίνα» και μείωσε στο -8 τη μεταξύ τους διαφορά
Η Μπάγερν είχε δεχτεί μόλις 4 γκολ στο πρώτο μισό της Μπουντεσλίγκα και στην επανέναρξη του πρωταθλήματος η Βόλφσμπουργκ την υποχρέωσε σε βαριά ήττα με 4-1 στη «Φολκσβάγκεν Αρίνα».
 Δύο γκολ Ντοστ (4’, 45+2’) και Ντε Μπρούιν (53’, 73’), μείωσε στο 55’ ο Μπερνάτ.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε δύο γκολ του Ντοστ
Η Βόλφσμπουργκ ξεκίνησε δυνατά και στην επανάληψη και στο 53’ ο Ντε Μπρούιν «έγραψε» το 3-0. Η Μπάγερν απάντησε άμεσα, με τον Μπερνάτ να μειώνει σε 3-1 στο 55’ μετά από λάθος του Νάλντο
 Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν,ώσπου στο 73’ ο Γερμανός άσος βρήκε με εξαιρετική μπαλιά τον Ντε Μπρούιν και αυτός νίκησε με ωραίο σουτ τον Νόιερ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ!

Πριν τη σέντρα οι οπαδοί των γηπεδούχων τίμησαν με πανό και συνθήματα τη μνήμη του αδικοχαμένου Ζούνιορ Μαλαντά, ο οποίος πριν λίγες εβδομάδες έχασε τη ζωή του σε αυτοκινητιστικό δυστύχημα