//

AEK- Kατάφερε να πληγώσει ξανά τον κόσμο της

Ένα ματς που το είχε φέρει στα μέτρα της, που προηγήθηκε στο σκορ, που έστω και με δέκα παίκτες από το 53′ το κρατούσε εκεί που ήθελε, έχυσ...

Kατάφερε να πληγώσει ξανά τον κόσμο της...
Ένα ματς που το είχε φέρει στα μέτρα της, που προηγήθηκε στο σκορ, που έστω και με δέκα παίκτες από το 53′ το κρατούσε εκεί που ήθελε, έχυσε στο φινάλε όλη την καρδάρα με το γάλα, μειώνοντας δραματικά τις ελπίδες της για πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Η “Ένωση” ηττήθηκε με 1-2 στο ΟΑΚΑ από την Στουρμ Γκρατς στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής και πλέον θα πρέπει να φέρει τα πάνω-κάτω, αν θέλει να ελπίζει σε κάτι καλό.

Καταδίκασε την ομάδα του ο Τραϊανός Δέλλας, ο οποίος τρία λεπτά μετά το γκολ του Χοσέ Κάρλος άφησε την ΑΕΚ με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο του αγώνα (στο 53′ η αποβολή), με τους Αυστριακούς να πετυχαίνουν δυο γκολ στο 87′ με τον Μπουργκστάλερ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Χάας για το τελικό 1-2.