//

Breaking News:

latest

Στην Α2 επέστρεψε η Βασίλισσα 83-76 στην παράταση τον Ηρακλή

Η ΑΕΚ  επικράτησε του Ηρακλή 83-76 στην παράταση στο μπαράζ ανόδου που έγινε στα Τρίκαλα κι εξασφάλισε την άνοδο στην Α2 .Καλύτερη στο με...

.Καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα η ΑΕΚ, βρισκόταν από την αρχή του ματς μπροστά στο σκορ, αλλά ο "Γηραιός" κατάφερε με αντεπίθεση διαρκείας να προσπεράσει την ΑΕΚ ένα λεπτό πριν τη λήξη της αναμέτρησης.
Παρ' όλα αυτά η AEK ισοφάρισε στα τελευταία δευτερόλεπτα (72-72) κι έτσι, το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, όπου η ΑΕΚ ήταν πιο ψύχραιμη και πέτυχε τη νίκη-άνοδο στην Α2

Ηρακλής (Κωστόπουλος): Πασαλίδης, Ζεχερλής, Μασλαρινός, Τοπούζης, Οικονόμι, Καζάκος, Σταμπουλής , Νεοφυτίδης, Σαμαράς, Κυρίτσης, Αποστολίδης

ΑΕΚ (Ζιάγκος): Δέσπος, Φαλέκας, Γκιζόγιαννης, Βεσκούκης,Πολυτάρχου, Βαβάτσικος, Τζόλος  Κοψαύτης, Σιαμανδούρας, Κουκουράβας, Στούκας, Καπετζόγλου