//

Κύπελλο Ελλάδας: OΦΗ-Καλλιθέα(1-1)

Στους ''16'' του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε και ο ΟΦΗ, ύστερα από το ισόπαλο 1-1 με την Καλλιθέα. Οι ''Κρητ...

Στους ''16'' του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε και ο ΟΦΗ, ύστερα από το ισόπαλο 1-1 με την Καλλιθέα. Οι ''Κρητικοί'' είχαν τον έλεγχο καθ'ολη την διάρκεια του παιχνιδιού και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης με σκόρερ τον Παπάζογλου. Από την πλευρά των φιλοξενούμενων υπήρξαν έντονα παράπονα για την διαιτησία, με τον διαιτητή να ακυρώνει ως οφσάιντ καθαρό γκολ της Καλλιθέας λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Η Καλλιθέα ισοφάρισε με τον Φαγιέ στο 90 λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να ''γύρισει'' το σκορ του πρώτου αγώνα (1-0 υπέρ του ΟΦΗ).

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:
ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντες, Στάθης, Μιλιάζες, Ζβασίγια, Τριποτσέρης, Κάλαιτζιτς, Μακρής, Φραγκουλάκης, Παπάζογλου, Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος

Καλλιθέα (Βαζέχα): Λυμπερόπουλος, Μουσταφίδης, Παγώνης, Θεολόγου, Πίκολο, Καλαμιώτης, Φαγιέ, Σταύρου, Κατσικογιάννης, Γκαλάν, Τόρες

Τα γκολ:
8' Παπάζογλου, 90' Φαγιέ

Επιμέλεια: Kωνσταντίνος-Χρήστος Λάμπρου