//

Μουντομπάσκετ: 2 στα 2 για την Βραζιλία

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε στο Παγκόσμιο Κύπελλο η Βραζιλία καθώς έκανε επίδειξη δύναμης με τον Ιράν και επικρατώντας με 79-50 έκαν...

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε στο Παγκόσμιο Κύπελλο η Βραζιλία καθώς έκανε επίδειξη δύναμης με τον Ιράν και επικρατώντας με 79-50 έκανε το 2 στα 2 στην Ισπανία.

Αν εξαιρέσουμε το πρώτο δεκάλεπτο που ήταν αμφίρροπο και μάλιστα ολοκληρώθηκε με το προβάδισμα να ανήκει στο Ιράν, όλος ο υπόλοιπος αγώνας εξελίχθηκε σε εύκολη υπόθεση για τους Βραζιλιάνους, οι οποίοι από την δεύτερη περίοδο πήγαν σε διψήφια διαφορά. Διατηρώντας μάλιστα, με άνεση έφτασαν δια περιπάτου στη δεύτερη νίκη τους στη διοργάνωση με το εντυπωσιακό 79-50 ενώ το Ιράν έχει μείνει στο… μηδέν.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 40-24, 61-36, 79-50