//

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ-ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ 29-13

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε η 3η αγωνιστική χάντμπολ ανδρών για το Σεριφάτο παίρνοντας ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα.Εύκολα κατάφερε το 3 στ...

Με μεγάλη επιτυχία στέφθηκε η 3η αγωνιστική χάντμπολ ανδρών για το Σεριφάτο παίρνοντας ακόμα ένα ροζ φύλλο αγώνα.Εύκολα κατάφερε το 3 στα 3 η Αιγιώτικη ομάδα αυτή τη φορά στην έδρα της κόντρα στην Ακαδημία των Σπορ.Το τελικό σκορ 29-13 δείχνει ότι το Σεριφάτο πρωταγωνίστησε σε αυτό το παιχνίδι έχοντας παράλληλα και πολύ καλή εμφάνιση.Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να σπάσουν την πολύ καλή άμυνα των γηπεδούχων αλλά δεν το κατάφεραν.Από τα πρώτα λεπτά είχε διαμορφωθεί το σκορ υπέρ του Σεριφάτο χωρίς να αφήνει περιθώρια στην Ακαδημία να αντιδράσει.Επόμενη αγωνιστική για τους Αιγιώτες είναι το Σάββατο 6/12 και πάλι στο Αίγιο όπου φιλοξενεί τον Β.Α.Ο Κορίνθου για την 4η Αγωνιστική του πρωταθλήματος. Μετά το τέλος του αγώνα ο Αλεξόπουλος Αντρέας, παίκτης του Σεριφάτο , όπου πέτυχε και τους περισσότερους πόντους για την ομάδα του (6) σχολίασε το παιχνίδι. ''Δεν μπορώ να πω ότι ήταν και πολύ εύκολη η επικράτηση ,στο πρώτο ημίχρονο πήγαμε χαλαρά,δυσκολευτήκαμε λίγο γιατί είχαμε προβλήματα στην περιφέρεια, στο ημίχρονο όμως συζητήσαμε τι πρέπει να κάνουμε και στο δεύτερο βγήκαν όλα όπως τα θέλαμε. Στόχος μας είναι πάντα η άνοδος ,κοιτάμε κάθε παιχνίδι ξεχωριστά. Είμαστε ικανοποιημένοι από τον κόσμο που έρχεται στο γήπεδο και τους ευχαριστούμε για την στήριξη αλλά μπορούν να έρθουν και περισσότεροι.''

ΣΕΡΙΦΑΤΟ ΑΙΓΙΑΛΕΙΑΣ Πολυδώρου 2, Μήλας 1, Δημητρουλόπουλος 3, Γιαννόπουλος 3, Zace 2, Αλεξόπουλος 6, Γκιώνης , Βύρλος Ε. ,Δημόπουλος, Διαμαντόπουλος, Κολοκυθάς Β. 1, Παπαδόπουλος 2 , Γιούπης 3, Γιαννόπουλος Μ. 6

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΤΩΝ ΣΠΟΡ Παναγιωταρόπουλος 1, Καλούδης 6, Καρύδης , Παπαπαύλου 2, Τριανταφύλλου 1, Κοκοτής 1, Μεντζίνης 1, Μουράτης, Λύγκας 1, Μακρυδάκης , Στεμιτσιώτης , Καραβανίδης , Μερτής , Κάρπης

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ 5-2 , 9-6, 12-8 / 17-9, 25-10, 29,13