//

Breaking News:

latest

ΠΑΟ Ρουφ-Καλαμάτα 2-0... Βαθμολογική ανάσα για τους Αθηναίους!

O ΠΑΟ Ρουφ  επικράτησε με 2-0 της Καλαμάτας στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Football League 2 Το ματς...

Το ματς διακόπηκε για 4 λεπτά αφού οπαδοί του Ρουφ επιχείρησαν να ρίξουν τα κυκλιδώματα, το επεισόδιο όμως τελείωσε όταν διμοιρία των ΜΑΤ πήρε θέση στις κερκίδες.
Τελικά, το ματς ξανάρχισε μετά από τέσσερα λεπτά, ενώ χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με καθυστερήσεις οκτώ λεπτών.
Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η Καλαμάτα άγγιξε το γκολ όταν η προσπάθεια του Μπεγέτη κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι των "ερυθρόλευκων"
Ο Σκόνδρας, με σουτ στο 54ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟ Ρουφ,  Στο 71',  ο Μανιάς έκανε το 2-0. Μάλιστα, η "μαύρη θύελλα" ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Τσιμικλή στο 89ο λεπτό.
Με αυτή τη νίκη ο αθηναϊκός σύλλογος έφτασε τους 19 βαθμούς, τρεις παραπάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ η Καλαμάτα έχασε πολύτιμο έδαφος στην προσπάθεια που κάνει για να βγει στα πλέι οφ.
ΠΑΟ Ρουφ: Βουτσινάς, Σκόνδρας (75’ Παπαναστασίου), Κουμπούλης (91’ Διαμαντόπουλος), Κοκολάκης, Πενταυμβράκης, Τύρπος, Ζαχαράτος, Μαρτίνος, Μανιάς, Λημνιός, Ζουλιέν (75’ Λιόλιος).
Καλαμάτα: Κοψαχείλης (45’ λ.τρ. Σταθόπουλος), Ρουμπουλάκος, Τριανταφυλλάκης, Κωνσταντόπουλος, Τσόπελας (57’ Αθανασόπουλος), Αλεξανδρόπουλος, Τσιμικλής, Τσακγαράκης, Ψυχογιόπουλος, Μπεγέτης (72’ Πετρουζέλης), Κρητικός