//

Breaking News:

latest

"Βασίλισσα" στην Κομοτηνή η Βέροια!

Μετά την νίκη κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, η Βέροια πέτυχε ακόμη μία, αυτή την φορά κόντρα στον Πανθρακικό. Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη μπ...

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη μπήκε στον αγωνιστικό χώρο με... άγριες διαθέσεις,  κλείνοντας στην περιοχή της την Βέροια και... πυροβολούσε!

Μάλιστα, στο 7' ο Λαδάκης από θέση για γκολ σούταρε πάνω από τα δοκάρια, στο 10' σουτ του Βαϊρουά, έδιωξε σε κόρνερ ο Λόπες, ένα λεπτό αργότερα κεφαλιά του Λαδάκη απέκρουσε εκ νέου σε κόρνερ ο γκολκίπερ της Βασίλισσας.

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με μία νέα πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό στο 40' σε σουτ του Ουσέρο από το ύψος του πέναλτι, ο Λόπες κατάφερε να κρατήσει το μηδέν και στην συνέχεια της φάσης, ο Βαϊρουά δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στην άδεια εστία, ωστόσο και πάλει η ομάδα της Κομοτηνής δεν πέτυχε κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο,  ο Νίκος Καρύδας απέσυρε τον Πέρεζ και έβαλε στη θέση του τον Καλτσά.
Μια κίνηση  που τον δικαίωσε και  στο 51' ο Ολαϊτάν έφυγε στην πλάτη της άμυνας των πρασίνων και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Καλτσά, ο οποίος την έσπρωξε στα δίχτυα κάνοντας το 0-1 για την Βέροια.

Πανθρακικός (Σάββας Παντελίδης): Αντίλοβιτς, Βαϊρουά, Παπαδόπουλος, Λουσέρο, Σερφά, Μουναφό (71’ Μίνγκας), Μπαϊκαρά (53’ Κυβελίδης), Χρήστου (82’ Κοντογουλίδης), Λαδάκης, Σαρακατσάνος, Σκλιοπίδης

Βέροια (Νίκος Καρύδας): Λόπεθ, Γεωργιάδης, Καλί, Γεωργέας, Καλογέρης, Πέρεθ (46’ Καλτσάς), Ολαϊτάν, Καφές (83’ Βεργώνης), Μπαργκάν (67’ Μπελόν), Κόστλι, Ορέστες