//

Θετική πρεμιέρα για την Νίκη Βόλου!

Με πολύ δυναμικό τρόπο επέστρεψε στη Football League η Νίκη Βόλου, καθώς επικράτησε με 3-1 1 του Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια στο πλαίσιο τη...

Με πολύ δυναμικό τρόπο επέστρεψε στη Football League η Νίκη Βόλου, καθώς επικράτησε με 3-1 1 του Ηρακλή Ψαχνών στην Εύβοια στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος
Η ομάδα του Βόλου μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο, κυνηγώντας από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης κάποιο τέρμα.

Τελικά, ήρθε στο 15', όταν ο Κυριάκος έκανε τη σέντρα με τον Φλίγκο να κάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Σικαλιά ανοίγοντας το σκορ για τους Βολιώτες.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, καθώς ο Μάριος Σέγκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε το παιχνίδι στα ίσια για τους γηπεδούχους.
Στο δεύτετο ημίχρονο όμως, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν αποφασισμένοι για την νίκη.
Έτσι στο 52' ο Μήτσης έκανε το 2-1 και στο 84' ο Ουέλινγκτον δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ: Σικαλιάς, Ζουλιώτης, Κονέ, Μπακομήτρος, Τάουερ, Βαγγελί, Ρούτσης, Σέγκος (79’ Ιακωβάκης), Χαϊκάλης, Ντελέκος (63’ Τζάκης), Μούσα Ποκόνγκ

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ: Καρακούτσης, Ψιάνος, Μήτσης, Καρατζάς (60’ Σαμαράς), Βέρτζος, Ριζογιάννης, Κυριάκος, Σκούφαλης (54’ Τάσιτς), Πορτουλίδης, Τάντιτς, Φλίγκος (75’ Ουέλινγκτον).