//

Breaking News:

latest

Γερμανία - Ισραήλ 91-64

Η Γερμανία ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Λιθουανίας, φτάνοντας στη νίκη με 91-64 κόντρα στο Ισραήλ. ...

Οι Ισραηλινοί δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν σε κανένα σημείο της αναμέτρησης τη νίκη και έτσι άρχισαν με ήττα τα παιχνίδια τους στην διοργάνωση.
Ο αγώνας:

Οι Γερμανοί θέλησαν να επιβάλουν τον ρυθμό τους από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όμως το Ισραήλ δεν επέτρεψε στην παρέα του Νοβίτσκι να αποσπαστεί. Ο Κέιμαν ξεκίνησε... ορεξάτος το παιχνίδι, αλλά το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με το οριακό 15-14. Στη συνέχεια τίποτα δεν άλλαξε, καθώς οι Γερμανοί επέβαλαν την κυριαρχία τους και ξέφυγαν με 14 πόντους στο ημίχρονο (40-26).

Στο δεύτερο ημίχρονο τίποτα δεν άλλαξε, η Γερμανία ανέβασε ακόμα περισσότερο την απόδοση της και προηγήθηκε με 22 πόντους με την ολοκλήρωση της τρίτης περιόδου. Τα τελευταία δέκα λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα και τελικά η ομάδα του Ντιρκ Μπάουερμαν πήρε το θετικό αποτέλεσμα με 91-64.

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 40-26, 65-43, 91-64.

Γερμανία (Μπάουερμαν): Μπένζινγκ 12(2), Χέρμπερ 8(2), Χάμαν, Σούλτζε, Σάφαρτζικ 10(1), Όχμπρεχτ, Σβέιθελμ 9(3), Πλάιβ, Κέιμαν 18, Στάιγκερ 2, Νοβίτσκι 25, Γιάγκλα 1.

Ισραήλ (Σίβεκ): Οχαγιόν, Νίσιμ, Ναϊμι 7, Μπλου 6(2), Πνίνι 20(4), Μέκελ 4, Μπέρσταϊν 5(1), Ελιάχου 11, Χαλπερίν 7(1), Καντίρ 3, Γκριν 3.

Πηγή:Sport24